Fotograf, Mária Hozová - Ria | Ria

Fotograf, Mária Hozová - Ria

Dobrý deň, srdečne Vás vítam na svojej stránke. Ak ste došli až sem, tak už viete, že mojou prioritou je fotografovanie ľudí. Mám 30 rokov, som usmievavá, priateľská osoba, žijem v Košiciach a foteniu sa aktívne venujem už šestnásť rokov.

Počas tohto obdobia som nafotila viac ako 2000 ľudí a mnoho z nich sa práve vďaka týmto fotografiám úspešne prezentovalo na modelingových súťažiach a castingoch. Získavala som som cenné skúsenosti, ale hlavne som pochopila, čo pre mňa znamená fotografia ľudskej tváre a čo má vyžarovať. V prvom rade musí byť verná, ale taktiež si dávam mimoriadne záležať aj na tom, aby fotografovaná osoba vyzerala krásne.

Ak sa na ňu pozrie nezainteresovaný človek, musí uveriť, že to čo vidí sú skutočné emócie. Či už ide o šťastný výraz, naštvaný, naivný, alebo zmyselný, musí byť presvedčivý. Preto je veľmi dôležité, aby sa medzi mnou a fotografovanou osobou vytvoril priateľský vzťah ešte pred začatím fotenia. Odbúra sa počiatočný formálny odstup a mám tak možnosť začať sledovať prirodzenú mimiku objektu a urobiť si predstavu na prvé zoznamovacie fotenie...